A Baidu hang- és beszédtechnológiái begyorsíthatják az ember-számítógép interakció fejlődését. Programok előbb-utóbb az embernél pontosabban írnak át mandarinul elhangzó szövegeket.
2016. március 04. 09:00
p
0
0
0
Mentés
A Baidu világviszonylatban is az egyik legfontosabb szereplője a Kínában egyre gyorsabban terjedő társalgási interfészek fejlesztésének. Ezek az interfészek teszik hatékonyabbá az ember-gép interakciót.
A gépi tanulás fejlődésével praktikusabbak lettek a hangalapú alkalmazások, például a hangvezérlés, és az interfészek akár zajos környezetben is működnek.
„A beszédtechnológia közelít egy ponthoz, ahol annyira megbízható lesz, hogy utána már csak használni fogjuk, és nem is gondolunk rá. A legjobb technológia gyakran láthatatlan, és remélem, a beszédfelismerés is így fog eltűnni a háttérben” – jelentette ki Andrew Ng, stanfordi docens és a Baidu vezető kutatója.
Szerinte a hang hamarosan többeszközös interakcióra is alkalmas lesz. Olyan eszközökre is gondol, mint például a robotok és a háztartási berendezések.
A Baidu pekingi és szilícium-völgyi csapata a pontosabb beszédfelismerésen és azon dolgozik, hogy a számítógépek hatékonyabban elemezzenek mondatokat. 2015 novemberében a cég szilícium-völgyi részlege bejelentett egy a hangokat szavakkal és mondatokkal összetársító mély ideghálóból álló beszédfelismerő motort. Az ideghálóba többmillió átírt beszédpéldát tápláltak, azokon gyakorol. A kutatók szerint a háló pontosan tud azonosítani elhangzott szavakat, és idővel az embernél is pontosabban fog átírni mandarin szövegrészeket.
Sosem volt még ilyen egyszerű kijátszani rendszereket, mint az MI megjelenése óta – és ez alapjaiban rengetheti meg többek között a globális pénzügyi biztonságot. A bűnözők már most is hatékonyan alkalmazzák a mesterségesintelligencia-eszközöket, miközben a pénzügyi ellenőrző rendszerek többsége még mindig a jelenlegi – nem pedig a közelgő – fenyegetésekre van felkészítve.
Hszi Csin-ping először maradt távol egy BRICS-csúcstalálkozótól – ráadásul épp akkor, amikor India látványosan rivaldafénybe került Brazíliában. A kínai elnök távolmaradása nemcsak Peking belső válságaira, hanem a BRICS eróziójára is utalhat, miközben Lula és Modi gesztusai új geopolitikai egyensúly kezdeteit jelezhetik – akár Washington örömére.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
1
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!